טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ

פרקט עץ מלא

פרקט עץ מלא – ידוע גם כרצפת עץ, פרקט עץ טבעי, או פרקט גושני – הוא בדרך כלל הבחירה האסתטית המועדפת על רבים, בגלל המראה הייחודי שנותן פרקט עץ מלא לריצפה, שיכול להיות כפרי, או מודרני, בהתאם לסוג העץ הנבחר, צבעו והחדר בו הוא מותקן.

העצים מהם מיוצר פרקט עץ מלא יכולים קשים כמו מהגוני ואלון, או רכים כמו מייפל, אורן וסוגים נוספים, המיובאים לארץ במיוחד ועוברים תהליך של ייבוש ועיבוד ללוחות זכר ונקבה בעובי של 7 – 18 ס"מ (אך ניתן להזמין גם קורות רחבות יותר של פרקט עץ מלא ).

התקנת פרקט עץ מלא מתבצעת על גבי תשתית לוחות, המונחת על משטח מאוזן ומפולס. אפשר להתקין פרקט עץ מלא באמצעות מיסמור נסתר, או הדבקה, כאשר שתי השיטות נחשבות אמינות מאד ואין העדפה לאחת מהן.

צבעו של פרקט עץ מלא נקבע בהתאם לסוג העץ ורצון הלקוח, אבל ישנם רבים המעדיפים להשאיר את הגוון הטבעי. אפשר לצבוע פרקט עץ מלא בשמן או בלכה לאחר ההתקנה, מה שמביא למראה אחיד מאד ואפשר לצבוע כל קורה בנפרד לפני ההתקנה (יש הטוענים ששיטה זו תורמת לעמידות הצבע). אם בוחרים לצבוע פרקט עץ מלא לאחר ההתקנה, הוא עובר לפני כן ליטוש עדין באמצעות מכונת "באפר".

חסרונו של פרקט עץ מלא הוא גם היתרון שלו – שחיקה קלה עם הזמן, הנותנת מראה אותנטי וטבעי אף יותר ואחזקתו קלה וזולה. אמנם, מחירו גבוה יחסית והוא נחשב ליוקרתי מבין הפרקטים, אבל שנים האחרונות הפך פרקט עץ מלא לזמין יותר עבור המעוניינים, בעיקר בגלל הפופולריות שלו.

שם מלא
טלפון
דוא"ל
טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ
Powered by Artvision | Truppo Websites