טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ

פרגולות עץ גושני

פרגולה, באשר היא – בחצר, במרפסת, או על הגג – נותנת מראה יוקרתי מחד וכפרי מאידך ויכולה להיבנות מחומרים רבים, כמו מתכת, פלסטיק וכמובן עץ, כאשר בין הבולטות ביותר ישנן פרגולות עץ גושני .

פרגולות עץ גושני קורצות לרבים המבקשים לשלב אותן בנוף החצר הפרטית, אבל אינן מתאימות בהכרח לכל חצר, או מרפסת, שכן הן נחשבות למאסיביות במיוחד ונוכחות של פרגולות עץ גושני היא מורגשת ולעתים מרכזית בשטח.

פרגולות עץ גושני בנויות מקורות, או גושי עץ גדולים, שיכולים להגיע לאורך של תשעה מטרים ולרוחב של 30 – 40 ס"מ (אפשר גם פחות ובהזמנות מיוחדות – גם יותר). העצים מהם נבנות פרגולות עץ גושני גדלים במזרח ובמערב אירופה ויש להם מראה מחטני וצבע בהיר למדי, אבל ישנן פרגולות עץ גושני הנבנות מעץ אלון, או עצים כהים יותר.

אחד המאפיינים הבולטים של פרגולות עץ גושני הם הסדקים העבים, הנותנים מראה טבעי ומחוספס לעץ, אבל חשוב לדעת שעל אף המראה המאסיבי, לקורות במיקום אסטרטגי במבנה של פרגולות עץ גושני עדיף להשתמש בכאלה שיש בהן מעט סדקים, על מנת לשפר את התמיכה.

בניית והתקנת פרגולות עץ גושני נחשבות לעבודות קשות יחסית, מכיוון שמדובר בעץ שקשה לעבד אותו, (אבל מצד שני קל מאד לצבוע אותו). בנוסף, לבניית פרגולות עץ גושני יש צורך בכמות גדולה של חומר גלם, לכן אלו פרגולות שמחירן גבוה מעט, אבל מראן מרשים ביותר והן זקוקות לתחזוקה קלה, פעם בשנה.

שם מלא
טלפון
דוא"ל
טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ
Powered by Artvision | Truppo Websites