טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ

דק אורן

לא משנה אם אנחנו מבקשים להתקין דק בחצר, במרפסת, ליד בריכה, או אפילו על הגג – דק אורן מהווה את אחת הבחירות הנפוצות למיני שימושים והסיבות לכך רבות.

אמנם, עץ האורן המחטני נפוץ יחסית בנופי ישראל, אבל דק אורן מיוצר לרוב מעצים מגידול ייעודי לשימושים שונים כמו נייר, ריהוט וכמובן דקים. העצים גדלים בעיקר ברוסיה ופינלנד (ומכאן כינויו הנפוץ – דק פיני) ומיובאים לארץ זה זמן רב, אבל דק אורן מבוקש ביותר גם בגלל שהוא אחד הנוחים והיפים יותר ולא פחות חשוב – הוא אחד הזולים יותר.

אם כן, דק אורן נהנה גם ממחיר נמוך יחסית וגם מאיכויות גבוהות ואין זה פלא שלקוחות רבים מעדיפים אותו וגם בעלי מקצוע בתחום נוהגים להמליץ עליו, בין השאר בגלל שלמתקינים נוח לעבוד עם דק אורן וללקוחות קל ופשוט לתחזק אותו.

דק אורן מגיע במגוון מידות אורך ועובי, כאשר רוחב הקורות של דק אורן הוא 14 מ"מ, ומידת האורך הנפוצה עבור דק אורן נעה בין שלושה לשישה מטרים – כמובן, המתקין מתאים את המידה המתאימה לצורכי הלקוח - ומידת העובי הנפוצה היא 33 מ"מ.

התקנת דק אורן מבטיחה משטח שהוא גם נעים לעין, נוח לרגל ופרקטי, שכן דק אורן מצטיין בעמידות למזג האוויר הישראלי המהביל בקיץ והלח בחורף. כל שיש לעשות על מנת להבטיח הנאה ממושכת ממשטח דק אורן חיצוני, זה לשמן אותו מדי כמה חודשים. בנוסף, ניתן להציב על דק אורן רהיטים, עציצים וחפצים שונים שמשקלם מחושב בתכנון הדק על ידי המתקין, על מנת לאפשר שימוש בטוח לטווח ארוך.

שם מלא
טלפון
דוא"ל
טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ
Powered by Artvision | Truppo Websites