טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ

דק איפאה

בממלכת הדקים והפרגולות, דק איפאה הוא מלך בלתי מעורער. מדובר בדק יפהפה ועמיד במיוחד, שמצטיין גם בחוזק לא רגיל וגם במראה יוקרתי ואיכותי.

דק איפאה מיוצר מקורות עץ האיפאה הגדל בדרום אמריקה ובמרכזה, שם הוא נפוץ במיוחד. אלפי עצים גדלים למטרות תעשייה, ריהוט, אומנות ועוד, אבל עץ איפאה זקוק לזמן רב מאד על מנת להגיע לגובה מספיק וזו אחת הסיבות שמחירו של דק איפאה גבוה יחסית.

סיבות נוספות הן – כפי שנאמר – מראהו המיוחד והמרהיב של דק איפאה ובעיקר כושר העמידות הגבוה שלו, הבא לידי ביטוי בכל מזג אוויר – לחות, יובש, שמש וגשם - וכן תחת משקלם של רהיטים כבדים. דק איפאה הוא צפוף ומאסיבי מאד ואינו ניזוק מגרירת רהיטים, או פגעי אקלים ואפילו דוחה חרקים באופן טבעי.

עם זאת, דק איפאה נוטה לאבד מצבעו בשמש ולהפוך אפרפר מעט, אבל חשוב לציין שאין בכך כדי לפגוע באיכותו. כל שיש לעשות על מנת לשמר את צבעו של דק איפאה , הוא לשמן אותו פעם בשנה.

קורותיו של דק איפאה דקות יותר משל דק אורן והן מגיעות בכמה גוונים של חום ובמרקם חלק יחסית. התקנת דק איפאה חייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע - גם בגלל תכונותיו המיוחדות של העץ וגם בגלל הצורך בשימוש בכלי עבודה ייעודיים המתאימים לעבודה עם העץ הקשה והמאסיבי.

שם מלא
טלפון
דוא"ל
טבע ועץ תכנון ובנייה בעץ
Powered by Artvision | Truppo Websites